The Fp
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Bjorn Bloody Axe - dorosły

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Bjorn Bloody Axe

Bjorn Bloody Axe - dorosły Untitl15
Bjorn Bloody Axe


Posty : 32

Bjorn Bloody Axe - dorosły Empty
PisanieTemat: Bjorn Bloody Axe - dorosły   Bjorn Bloody Axe - dorosły Icon_minitime1Czw Lip 31, 2014 4:46 pm





Bjorn Bloody Axe


Bjorn Bloody Axe - dorosły Tumblr_lfewn5ACsr1qzj5cdo1_500


Historia



Dwadzieścia osiem wiosen temu kwilenie moje rozległo się po raz pierwszy. Ojciec mój dumien był z potomka jakiego ,,bogowie” powierzyli mu pod opiekę.  Matka ma dziękowała istotom boskim.  Gdyby tylko mogli wiedzieć, jak wielki błąd popełniają los swój powierzając istotom nadludzkim. I choć niejednokrotnie tłumaczyć im to próbowałem, oni nadal trwać w ciemnocie niewiedzy postanowili.  Na to nic poradzić żem nie mógł, wszak bywają przypadki gdy wiara wygrywa z rozumem.

Magiczne umiejętności towarzyszą mi odkąd tylko pamiętam. Początkowe wybuchy moje niemalże zawsze kończyły się niekontrolowanym lotem wszelakich przedmiotów domowego użytku. Przyuczony przez wynajętego przez ojca mego czarodzieja okiełznałem sztukę władania mocami magicznymi. Różdżka ma służy mi niemalże jak trzecia dłoń moja. Choć w bojach honorowych wciąż cenię bardziej siłę rąk własnych niźli zaklęcia. Walczę jak równym z równym. Miecz na miecz. Dłoń na dłoń. Różdżka na różdżkę. By kolejne moje zwycięstwo sprawiedliwe było.

Znaki na niebie przepowiedziały, że onego dnia stanę się dostojnym i szanowanym jarlem. O ironio, znaki, których przepowiednię można by tak łatwo podważyć. Jeden mój krok poczyniony niewłaściwą ścieżką, jedna zatruta strzała, cios w pojedynku i nie jarlem bym się stał, lecz trupem.

Ojciec mój dbał jednak o mą edukację i umiejętności w sztukach walecznych. Choć surowszego człowieka trudno doświadczyć na terenie całego królestwa, ja jeden z wychowania jego wyniosłem korzyści. Jego poświęcenie i mój pot wylany na treningach uczyniły ze mnie mężczyznę godnego nazywać się synem Uthera. Jednego dnia czcić mnie będą wszyscy, a miecza mego obawiać się będą ludzie bardziej niźli gniewu bogów. Ja poprowadzę ich w boju. Ja, Bjorn. Ja Bloody Axe. Ja, zwycięzca. Tak zwykli o mnie mówić Ci, którzy stanęli ze mną do walki. I tak też zwykłem nazywać siebie ja. Bowiem nie widzę sensu w fałszywej skromności. Swego imienia trzeba być dumnym, a zdobyty w walce przydomek rozgłaszać. Niech wiedzą moi wrogowie z kim zadzierają. Niech mają świadomość, że wyzywając mnie do walki poniosą niechybnie klęskę. Ah, gdyby wiedział to poprzedni jarl East Anglii. Miecz mój przebił serce jego, a dusza jego uleciała w zaświaty. Bogowie, którzy istniejecie w umysłach ciemnoty, chrońcie go.

Powiadają, że serce me jako głaz, a dusza w kamiennej otoczce zamknięta. Kobiety, które wciąż nie dają mi spokoju. Panny, które zabiegają o me względy rozpaczają, gdy po pozornie upojnej nocy pozostają same.  Białogłowe pokazują mi swe dzieci. Siedem niewiast i tyleż samo bękartów mających roztopić kryształ serca mego. Zmiótłbym ich jednym gestem. Jednym tchnieniem mocy magicznej. Lecz honor nie pozwala osobie mojej rękoczynem damie krzywdy sprawić. I choć tak wiele dziewek pragnie życie w mym towarzystwie spędzić, żadnej z nich to dane nie będzie. Kobieta mojej osobie przeznaczona nie z miłości ma zostać mi przypisana, lecz połączyć nas mają dobre względy królestwa mego.

Ja dbać lud swój muszę. Choć fałszywe pogłoski na mój temat krążą wśród części pospólstwa jakobym miał podstępem nie walką uczciwą władzę objąć, ja sprawiedliwość ponad wszystko cenię sobie. Za cnotę tę oraz w obronie godności i honoru gotów jestem życie me poświęcić. I jako przykładny jarl, jeśli przyjdzie ludu bronić ja w pierwszym rzędzie do boju stanę. Bo choć rządy me surowe, braci i sióstr mych nie oddam we wroga ręce. Każdemu złoczyńcy sam karę wymierzę nie czekają na ,,boski gniew”, a litości mieć nie będę. Posypią się baty, ręce i głowy, a na zwłokach niewdzięcznych wyrośnie nowe, mocniejsze społeczeństwo. I nikt nie podważy autorytetu mego zarzucając mi niewielką ilość przeżytych dotychczas wiosen. Czas, by East Anglią władał czarodziej. By przeszła w panowanie najpotężniejszego wśród wikingów. Oto rządy przejmuje Bjorn Bloody Axe. Oto lata rozkwitu królestwa.



I - podstawowe dane
IMIONA - Bjorn
NAZWISKO - Bloody Axe
WIEK - 28
RÓŻDŻKA- wiąz, 14 cali, włókno ze smoczego serca
PATRONUS - wilk
ZWIERZAK - sowa
BOGIN - on sam poległy w walce
AMORTENCJA - zapach dymu, ziemii i deszczu
LUSTRO AIN EINGARP- on sam jako zwycięzca

II - Inne

KRÓLESTWO - East Anglia
PRACA - -
POZYCJA- Jarl East Anglii
---------------
CZART --
ADRES @ - endret@onet.pl
GG - 36944572
IMIĘ - Judyta/Endret


Ostatnio zmieniony przez Bjorn Bloody Axe dnia Sob Sie 02, 2014 3:08 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Rowena Ravenclaw

Bjorn Bloody Axe - dorosły Untitl14
Rowena Ravenclaw


Posty : 192

Czekoladowe żaby
Monety: 1 zł, 50bl
Ekwipunek: Różdżka, wisior, suchary

Bjorn Bloody Axe - dorosły Empty
PisanieTemat: Re: Bjorn Bloody Axe - dorosły   Bjorn Bloody Axe - dorosły Icon_minitime1Czw Lip 31, 2014 5:01 pm

Bloody Axe, razem. Toż to przydomek zdobyty w niejednej walce i na pewno warto o tym wspomnieć w karcie.
Jest tego za mało jak na postać fabularną, która nie ukrywam ma odgrywać ważną rolę w fabule.
Brakuje mi tu oddania jego charakteru ( głównie to z opisu) oraz szerzej opisanego zgarnięcia władzy. W końcu w pojedynku zgładził poprzedniego jarla ( starszego i doświadczonego), nie wszystkim w smak jest widzieć młodzieniaszka na tak ważnym stanowisku. East Anglia w podejściu do władzy nie różni się znacząco od innych królestw. Podsumowując to poprosiłabym o rozpisanie tego i owego. Chcę mieć pewność, że bierzesz tą postać z wczuciem/pomysłem, a nie od tak ;)

edit: bym zapomniała, zważywszy na fakt wybrania takiego, a nie innego wizerunku to prosiłabym dobierać takie avatary aby pasowały do postaci wikinga :)

edit2: teraz jest pięknie. Życzę miłej rozrywki na forum!
Powrót do góry Go down
 
Bjorn Bloody Axe - dorosły
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
The Fp :: ❧ Grimoire  :: φ Fasolki Wszystkich Smaków :: φ Zaakceptowane KP-
Skocz do: